Fashion Trends SS16

by

The Runways of Spring and Summer 2016 were full of great pieces from Alexander McQueen, Gucci, Celine, and more! The fashion world stays faithful to the 70’s trend, which means we are going to see a lot of suede, bare shoulders as well as day time lingerie. Check out these main trends and be ready the whole season!

Přehlídková mola pro jaro a léto 2016 byla plná skvělých kousků od Alexandr McQueen, Gucci, Celine, a dalších! Módní svět je stále věrný sedmdesátkám, což znamená, že tento rok uvidíme znovu hodně nahých ramen, semiše a nočních košilek. Pojďme se se podívat na hlavní trendy, ať jste připraveni na novou sezónu!

Off Shoulders

hbz-nyfw-ss16-three-is-a-trend-shoulder-cut-outs

Off-the-shoulder were huge last year, this time it’s not gonna be different. Designers created this “cold shoulder” look with lower cut-outs and made this a lot sexier. Not only the tops and dresses, as well as the sweaters. Whole looks feel more comfortable and breezier.

Nahá ramena, byly velkým hitem minulý rok a tento se nebude jiný! Designéři navrhly takzvaný “cold shoulders” look se sníženými výstřihy a tak vše vypadá víc sexy. Nebude se jednat pouze o topy, ale i o šaty a svetry. Celkově to působí mnohem pohodlně a vzdušně.

Daytime Lingerie

lingerie-1

My absolute favourite! This Spring we talk sexy! Keep your pretty bedtime silk dress for the daytime. This trend is going to be great for hot summer days and probably the easiest to style. Don’t be scared and show us some sexy silhouette.

Můj absolutní favorit! Toto léto bude sexy! Nechte si Vaši hedvábnou noční košilku na den. Tenhle trend bude skvělý na horké letní dny a pravděpodobně nejjednoduší na stylování. Nebojte se a ukažte sexy siluetu!

White Shirt Redux

white-1

Don’t ever give your boyfriend’s white shirt back. Dress it up or down, use different knots or wear it as a dress. Versatile piece every woman should have in her closet.

V žádném případě nevracejte Vašemu přítelovi jeho bílou košili! Můžete ji obléct, jak elegantně tak ležérně. Univerzální kus, který by měla mít každá žena v jejím šatníku.

Victorian Rules

gallery-1443036533-victorian-inspired-collage

Think about high necklines, ruffled sleeves, and regal details, these are the Victorian-era-inspired pieces. Designers gave it whole new modern look and you can rock it even with your jeans or junky boots.

Představte si vysoké límečky, načechrané rukávy a královské detaily, toto jsou kousky inspirované Viktoriánskou érou. Designéři z nich vytvořili moderní look a vy je můžete kombinovat s jeany a biker boots. 

Tied Up

paper-bag-1

The hourglass figure is back, focus on your waste and feel feminine. This trend is so easy to create, use a belt and tie up your jacket, shirt or pants. *This trend doesn’t have to fit everyone, to make this look easier, wear it with tighter top.

Postava přesípacích hodin je zpět, zaměřte se na Váš pas a povzbuďte v sobě ženu! Tenhle trend je velmi jednoduchý, stačí vzít obyčejný pásek a zavažte ho kolem bundy, košile nebo kalhot s vysokým pasem. *Tenhle trend nemusí sedět každému, vše můžete udělat jednodušší, když si vezměte uplejší top.

Pleats, Please

pleats-1

Pleats are not for preps or girly girls anymore, this time it’s the other way around. Designers added structure, different cuts and added slightly flirtation look. These are going to be great for hot summer dinners. Feel comfortable and sexy at the same time.

Plisé už nejsou jen pro šprty a holčičí holky, tentokrát je to přímo naopak! Designéři přidali strukturu, jiné střihy a přidali tomu lehce flirtační vzhled. Budou skvělé na horké venkovní večeře. Budete se cítit pohodlně a secy zárověň!

Stripes on

Screen-shot-2015-09-24-at-2.07-800x470-14431190032

Stripes have never left the fashion world, and this year is not gonna be different. Big and bold stripes are the best, also in colorful and standout prints. You can dressed them up or down and you’ll never go wrong.

Proužky nikdy modní svět neopustily a tenhle rok nebude výjimkou. Velké a výrazné pruhy jsou pro tuhle sezónu nejlepší! Můžete je nosit jak s elegantními věcmi, tak s ležérními. Nemůžete udělat nic špatně!

Flat Mules

mules-1Pictures source: Elle UK

Forget high heels and go for comfortable, super casual mules. They were on every runway show and we know why. Designers made different styles so everyone will choose their own. You can go for beachy casual ones to very dressed up. It’s up to you!

Zapomeňte na vysoké podpatky a choďte pohodlně v pantoflích. Takzvané “mules” se objevily na každé modní přehlídce a já se nedivím proč. Každý designér prezentoval jeho osobitý styl a tak si vybere každý! Můžete si je vzít na pláž i k elegantním šatům.

Hope you enjoy this runway report! Would you be interested in more articles like that? Also what trend is your favourite?

Doufám, že se Vám tenhle článek líbil! Zajímaly by Vás podobné články?
A jaký trend jste si oblíbili Vy?

signatureV

 

0
0 Responses
 • VERONIKA
  February 12, 2016

  Trend “daytime lingerie” se mi hrozně líbí, moc hezký článek 🙂

  • veshion
   February 16, 2016

   Budu jich dělat určitě víc 🙂

 • elizakru
  February 12, 2016

  Pecka článek! Tyhle já můžu!:)) Mě se nejvíc líbí odhalená ramena, plisé, lingerie a hra s košilí. jaro jaro jaro už přijď!!!:)

 • luckapucka
  February 15, 2016

  letos budu asi děsně netrendy 🙂

  • veshion
   February 16, 2016

   Tak trendy jsou jen pro inspiraci 😉