Morning Selfie

by

I had such a busy day today! After two weeks of relax a had to go back to cruel reality of me needing day to be at least 40 hours long..but you know what? I love it, it gives me so much energy and I feel more creative then before. Right know I am also finalizing stuff for my final show at school and I might share it with you (would you be interested?).
About the outfit, very simple t-shirt dress with fun text, sneakers and my favorite backpack which I wear all the time, it fits everything I need and the bright color really pops up. I am getting into wearing colors (little bit…once in a while haha) I do even like some colourful stuff more than black..it must be the weather!
Talk to you soon, V

Dneska jsem měla tak plný den! Po dvou týdnech relaxu se vracím do kruté reality, kde potřebuju, aby měl den minimálně 40 hodin..ale víte co? Miluju to, dodává mi to strašně energie a jsem dokonce i víc kreativní. Právě dokončuju práce pro moji final show, kterou budu mít za měsíc ve škole a možná bych Vám mohla pár věcí ukázat (měli byste zájem?).
Ohledně outfitu, jednoduché tričkové šaty s vtipným nápisem, botasky a můj oblíbenej batůžek, který nosím skoro pořád. Hodí se k hodně věcem a celý outfit úplně obzvláštní. Zároveň začínám nosit celkem barevné věci (trochu..jednou za čas haha) a dokonce se mi nektěré kousky líbí víc v barevné variantě než v černé..to bude tím počasím!
Příště ahoj, V

waterfall1

waterfall2

waterfall3

waterfall4

waterfall5

waterfall6

waterfall7

dress: Zara
bag: Doca (link)
shoes: Adidas
sunglasses: RayBan

signatureV

0
0 Responses
 • lucie
  April 23, 2016

  Im with you girl! A bust week always makes me feel super creative and productive too! Also – I love your style, super relaxed and chic!

  • veshion
   April 29, 2016

   Thank you so much! :))