Aurelia Probiotic Skincare

by

Beauty post is here! I’ve been trying out new cosmetics and I want to share it with you. As you probably know I love to show some new products, nothing mainstream but amazing! I came a cross this beauty brand like 2 months ago and had the opportunity to try out some products. I didn’t even have to write a post about but I believe it’s worth sharing! I am talking about Aurelia Probiotic Skincare, which is BIO organic beauty brand. All their products are natural and smell sooo nice! Here is how I use the products.

First I start with the Miracle Cleanse, put small amount on my face and massage for few seconds then I take a warm face cloth and wipe my face (it’s incredible how good it cleans out my skin). Then I use the Refine&Polish Miracle Balm, which is a very gentle scrub and leave on my skin for like 5 minutes and then wash it off with water. In the end I use the oil serum. My skin feels so nice after that and so clean! I can only recommend it! What beauty products do you use?

Po dlouhé době tady máme beauty článek! Nějakou dobu jsem teď zkoušela novou kosmetiku a chtěla bych se o to s Vámi podělit. Jak už víte, tak Vám ráda ukazuju produkty které nejsou úplně známé nebo tolik profláklé, ale srozhodně stojí za to! Před dvěma měsíci se mi pod ruce dostala tahle značka a já měla možnost vyzkoušet pár produktů. Ani jsem o nich nemusela psát žádný článek, ale podle mě má cenu se o tom s Vámi podělit. Mluvím o Aurelia Probiotic Skincare, což je bio organická značka a všechny jejich produkty jsou přírodní a tak božsky voní! Tady je jak produkty používám:

Nejdřív začínám s Miracle Cleanse, nanesou slabou vrstvu na obličej a pár sekund masíruju. Potom všechen produkt odstraním teplým vlhkým hadříkem. Je neuvěřitelný, jak mi pleť vyčistí! Potom používám Refine&Polish Miracle Balm, což je takový peeling a ten vmasíruju a nechám na pleti cca 5 minut. Potom jen omyju vodou. A nakonec používám Sérum. Po tom mám úplně krásně jemnou pleť a je do rána pořádně vyživená. Já můžu tuhle značku jedině doporučit! Co za kosmetiku používáte Vy?

aurelia1

aurelia2

aurelia3

aurelia4

aurelia5

*Ad
https://www.aureliaskincare.com/

signatureV

0