Tropical

by

Good morning! (or whenever you’re reading this lol) I have to say I’m into dresses right now. It was always pants and shorts but I feel like wearing dresses is way more comfortable. Obviously I’m not a girly girl and I combine everything with sporty style. Although this outfit is still pretty dressed up. I wore this to the park where we just hanged out with girls and had fun. I am so excited for summer holidays when I don’t have to think about school and have more time to do things I always wanted. Have a nice rest of the day and talk to you soon!

Krásné ráno všem! (nebo kdykoliv to čtete haha) Musím se přiznat, šaty jsou pro mě největším favoritem. Vždycky jsem byla na jeany nebo šortky, ale teď mi přijde mnohem jednodušší nosit šaty. Samozřejmě nejsem ta klasická holčičí holka a tak je vždycky kombinuju do sportovního stylu. Tenhle look je na mě pořád celkem nastrojený, ale to as dělají ty šaty. Tohle jsem na sobě měla, když jsme šly s holkama do parku, kde jsme jen posedávaly a bavily se. Z tohohle období mám hroznou radost, protože nemusim myslet na školu a mám čas dělat věci, na které před tím čas nebyl. Přeju pěkný zbytek dne a zase brzo Vám napíšu!

tropical1

tropical2

tropical3

tropical4

tropical5

tropical6

tropical7

tropical8

dress/jacket – Zara
bag – Topshop
sunnies – Sun Buddies
shoes – Adidas

signatureV

0
0 Responses
 • Eliška Krutáková
  June 15, 2016

  seš nejvíc top!

  • veshion
   July 26, 2016

   To ty taky!!

 • Lily
  June 15, 2016

  Spočiatku som si myslela, že je to sukňa a takúto zháňam už veľmi dlho, no ako šaty to pôsobí tiež veľmi pútavo. Krásny outfit:)
  LILY OF THE VALLEY

  • veshion
   July 26, 2016

   Taky sháním takovou sukni, ale ještě jsem ji nikde nenašla ..:/

 • PeculiarPorter
  June 16, 2016

  I’m so happy I can finally wear dresses all summer long! I really like this outfit. I would have never of thought of pairing a floral top with this metallic skirt. I love the way it looks!

  xo Logan
  https://thepeculiarporter.wordpress.com/page/12/

  • veshion
   July 26, 2016

   Thanks! It’s dress actually but I’ve never thought about this combination as well 🙂