New In: iPhone 7 Plus

by

N

Nice Monday everyone! I have a confession to make, I am Apple Maniac haha. When ever I see new product from Apple it’s like they hypnotise me and I want everything … it’s not eve funny anymore. This time when I heard about the new camera in iPhone 7 Plus I had to upgrade it from my 6. So far I love it! It has two lenses one is for zoom and the other one has portrait feature which makes background blur and the photos look so professional. For those who didn’t know, you can sign up for the beta update (it’s open for public) a download it. This will allow you to use the portrait mode which is not it the iOS yet. Also it’s a big difference from regular to plus now. I got used to it really quick and now I don’t understand how I could have such a small screen lol. Did any of you already purchased the iPhone 7 and what are your opinions?

 

iphonenew

 

Pěkné pondělí Vám všem! Musím se k něčemu přiznat, jsem Apple maniak haha. Vždycky když vidím nový produkt a podívám se na keynote mám pocit, že jsem zhypnotizovaná a nejradši bych měla všechno…už to ani není vtipný. Tentokrát, když jsem slyšela o foťáku v novém iPhonu 7 Plus, tak jsem musela říct mé 6 sbohem. Zatím jsem nadšená! Má dva objektivy, jeden zoomový a druhý portrétový, který udělá rozmazané pozadí a fotka hned vypadá profesionálně. Pro ty, kteří něvědí, tak se můžete přihlásit na beta update (je volně dostupný veřejnosti) a stáhnete si ho. To Vám umožní používat Portrait mode, který je zatím v iOS nedostupný. Taky je to dost velký rozdíl jít z klasické 6 na plus. Ale musim říct, že teď nechápu, jak jsem mohla mít tak malou obrazovku haha. Co Vy, plánujete si ho koupit nebo už jste si ho někdo koupil? A jaký na něj máte názor?

iphone1

iphone2

iphone3

signiture

0
10 Responses
 • Klára T
  October 11, 2016

  Ach ten je…Tiše závidím <3

  • Veshion
   October 11, 2016

   Je fakt boží!

 • Eva Perez
  October 11, 2016

  I’m with you, I LOVE Apple. Totally love your post

  Lots of love, Eva
  http://www.dark-rebel.com

  • Veshion
   October 11, 2016

   Haha good we are not alone! And thank you <3

 • Vee
  October 11, 2016

  Úžasný. Jen do 7 bych mm možná nešla, v létě se chystám na 6s 🙂

  • Veshion
   October 11, 2016

   On tam není skoro žádný rozdíl mezi 7 a 6, já šla do plus jenom kvůli tomu foťáku 🙂

 • fakynn
  October 11, 2016

  Jak moc bych chtěla sedmičku, bohužel mi bude muset dál sloužit pětka, dokud nenašetřím. 😀

  • Veshion
   October 11, 2016

   Tak hodně štěstí se šetřením, ať to jde rychle 🙂

 • Rosie
  October 11, 2016

  My sister has the iphone 7 and she lovessss it . . . I am trying my hardest not to upgrade but the added memory and the picture quality UGHHHH is making it hard to say no! lol

  Life is just Rosie
  Instagram

  • Veshion
   October 11, 2016

   I know it’s hard to resist! I am mostly excited about the photos and the quality <3