Christmas Gift Ideas

by
sweater/bra/fragrance/headphones/bag/watch/sunnies/bracelet/eyeshadow palette/lipstick

 

T

The Christmas buying-gifts craziness is becoming real! Festive decorations are already in stores and little lights are all over the place I love this Christmas mood so much! Anyways I prepared for you some tips for Christmas gifts I tried to make it more general but with specific products, it is all on your budget! And honestly money isn’t the most important thing when it comes to Christmas, it’s about family & friends getting together and enjoying every moment of it. But because gifts somehow belong to this time period check out the list of my recommendations!

 

Cozy Knitwear – Winter is all about feeling warm and cozy so get the warmest and cutest sweater you can find. I promise, everyone loves sweaters!
Lacey Underwear – Underwear is somehow a must for a Christmas gift, it’s such a nice small thing that makes everyone happy! *If you’re not sure about the size get a gift card!
Luxury Fragrance – This is another must have! Make someone happy with an affordable luxury!
Headphones – I personally love Frends, because they make such a nice headphones! Plus you can buy extra caps and change them whenever you like.
Designer Handbag – Even though I’m not in a budget for a Designer handbag some of you might be and I think it’s such a nice gift! If you’re not in the budget as well as me, think about some nice leather bag.
Watches – Perfect present! I love Nicole Vienna because they are so beautiful and all marble lovers will appreciate it! Plus they are very affordable!
Designer Sunglasses – I am still eyeing the MiuMiu ones..I’m such a sunnies junkye! But I think they make a great gift since their are more expensive and will always make someone happy!
Gold Jewellery – Another splurge items which will 100% make someone feel special!
High-end Beauty – I love makeup and it’s so great to get something like this from someone other than myself haha. Think about lipsticks, nail polishes, and eyeshadows.

Vánoční blázinec kolem nakupování dárků už pomalu začíná! Dekorace už jsou v obchodech a světýlka už najdete opravdu všude..miluju tu atmosféru Vánoc! Takže jsem si pro Vás připravila pár tipů na Vánoční dárky, zkusila jsem vybrat obecné nápady se specifickými produkty a tak vše záleží na vašem rozpočtu. Samozřejmě peníze nejsou ta nejdůležitější věc, když jde o Vánoce, je to o rodině, přátelích a užívání si každé chvíle. Ale i přes to dárky k tomu všemu tak nějak patří, tak se mrkněte na moje tipy na Vánoce!

 

Pohodlný svetr – V zimě chceme být všichni v teple a v pohodlí, takže najděte ten nejteplejší a nejpohodlnější svetr. Přísahám, svetry má rád každý!
Krajkové prádlo – Spodní prádlo je pro mě klasikou co se týče Vánočních dárků, je to tak krásnej malej dárek! *Pokud si nejste jistý velikostí, kupte dárkovou kartu
Luxusní voňavka – Další Vánoční klasika! Udělejte někomu radost s dostupným luxusem!
Sluchátka – Já osobně miluju Frends, jejich sluchátka jsou neuvěřitelně stylový. Navíc můžete dokupovat různé klapky a tím sluchátka změnit. 
Designérská kabelka – I když rozhodně nemám rozpočet na takovou kabelku, tak jsem ji rozhodně chtěla zmínit, protže je to podle mě super dárek! Pokud v takovém rozpočtu taky nejste, tak se podívejte po nějaké pěkné kožené kabelce.
Hodinky – Perfektní dárek! Osobně jsem si zamilovala Nicole Vienna, každý si tam vybere a rozhodně uděláte radost nadšencům do mramoru. Zároveň jsou za super cenu!
Designérské brýle – Pořád pokukuju po těch MiuMiu..jsem vážně závyslák na sluneční brýle! Ale myslim si, že je to super dárek, protože je to designerský kousek a darovaného určitě potěší!
Zlaté doplňky – Další dražsí věc, která ale každého mile překvapí a bude se cítit speciálně!
Kosmetika – Miluju makeup a je super ho dosent od někoho jiného než od sebe haha. Zkuste rtěnky, laky na nehty a oční stíny.

What are your must haves when it comes to presents?

Jaké jsou Vaše dárkové klasiky?

signiture

0
5 Responses
 • Andy
  November 30, 2016

  Amazing Outfit.
  Cymax coupon

 • Dana Nicola
  December 1, 2016

  cosy knits and lacey lingerie sound like the bomb!

  Xxx
  http://www.fashiondew.co.uk

  • Veshion
   December 1, 2016

 • Petra
  December 1, 2016

  Super napady, to mi pripomina, ze uz bych mela zacit shanet darky ?

  • Veshion
   December 1, 2016

   No já už naštěstí začala..ale ještě toho musim dost sehnat 😀