Three Days in Paris

by

B

Bonjour everyone! I am back from Paris and I have to say the trip was way too short.. but still we got the most out of it. This post is full of photos from all there days since I didn’t have that much photos to have it separated day by day. I will still probably do another post from paris with my iPhone photos so I will see based on your opinion. As I said we had three days here, I got on the plain early Saturday morning and met with girl on the Airport then headed to our rb&b apartment which was in a really nice location and was so white and pretty! The other days we just wandered around paris, eat delicious food, drink a lot of coffee and shopped a little bit. I was kinda disappointed with my french, I had it for four year in high school and forgot so much over the years… well at least I got the pronunciation right lol. Well just look at the pictures and there will be caption to each one with our plans for each day. Enjoy!

Bonjour! Už jsem zpátky z Paříže a musim říct, že to nestačilo… ale stejně jsme si to co nejvíc užili! V tomhle článku najdete fotky ze všech tří dnů, přišlo mi, že mám málo fotek na to abych to rozdělila do tří článků tak to budete mít všechno pohromadě. Asi ještě udělám jeden článek s fotkama z telefonu, tak uvidim jak se Vám bude líbit tenhle článek. Jak už jsem psala, v Paříži jsme byly tři dny, v sobotu ráno jsem nasedla na letadlo a potkala se s holkama na letišti a vyrazily jsme do našeho rb&b ubytování, ten byl v úplně skvělé lokalitě a vnitřek bytu byl tak krásný a bílý! Další dny už jsme jen chodily po památkách, brouzdaly po Paříži, jedly výborný jídlo, pily hodně kafe a taky byl čas i na nakupování. Trochu jsem byla zklamaná s moji franzouzštinou, měla jsem ji na střední čtyři roky a tolik jsem toho zapomněla.. no aspoň si pamatuju výslovnost haha. No mrkněte se na fotky a ještě je u nich vždycky nějaký popisek a plán na každý den. Snad se Vám budou líbit!

Day 1

After we got to our apartment from the airport we headed straight to the Eiffel Tower which was crowded with tourists but the weather was so nice it didn’t bother us at all! We took so many photos there and then had lunch at Mokus l’Écureuil the restaurant was really nice and had some hipster vibes and the food was delicious for pretty good price! Then we got on metro and went to Arc de Triomphe and walked down the Champs Elysees to the Christmas market. This place was full of small stands selling christmassy things, crepes, hot wine and the atmosphere was perfect! Although it was packed with people..I’ve never seen so many people at one place haha. Then we just went back to our apartment and relaxed.

Po tom co jsme se dostali na ubytování, vyrazily jsme na Eiffel Tower, která byla obklopena skupinama turistů, ale počasí bylo tak krásný, že nám to vůbec nevadilo! Zaroveň jsme tam udělali několik fotek a pak si dali poblíž oběd v Mokus l’Écureuil ta restaurace byla taková hipsterská a jídlo tam bylo výborný za super ceny. Potom jsme jely metrem na Arc de Triomphe a šly po Champs Elysees dolů k vánočním trhům. Ty byly plné malých stánků s vánočníma ozdobama, palačinkama, svařákem a atmosféra byla perfektní! I když to bylo přeplněné lidmi.. v životě jsem neviděla tolik lidí na jednom místě hah. Potom už jsme jen jeli zpátky na byt a odpočívaly.

Mokus l’Écureuil

Arc de Triomphe

Champs Elysees

Fake snow at the Christmas Market

Christmas Market

Day 2

The second day we got up pretty early, went for a delicious croissant and coffee (you can’t go wrong with cafes in Paris all of them are great!) and took the metro to Louvre. We didn’t go inside because we didn’t have that much time and wanted to see other things as well. From Lover we just wandered around the city, had a coffee stop at Starbucks (I know how parisian is that? haha) and then went to Gallerie Vivienne which was so nice all decorated with christmassy lights and decorations. There you can find small design stores, local designers and old book stores. After that we went to Sacré Coeur and walked around Montmartre. There was a christmas market as well and I fell in love with the small cafes, so cute! After our way to metro we found the I love you wall where is “I love you” written in all languages. Really nice place as well! After that we wanted to go to to Luxembourg Gardens but it was already pretty dark so we decided to stay in the center, do some shopping and enjoy Paris in night. We also went to Galerie Lafayette it was so crazy in there, millions of people shopping haha but still worth going there.

Druhý den jsme vstávaly celkem brzo a zašly si na vynikající croissant s kafem (v Paříži můžete jít do jakékoliv kavárny a neuděláte špatně!) a vydaly se do Louvru. Dovnitř jsme nešly protože jsme neměly moc času a měly jsme v plánu ještě hodně věcí. Po Louveru jsme se jen toulaly centrem, daly si kafe ve Starbucks (ano, jak pařížanské tohle je? haha) a došly do Galerie Vivienna, která byla krásně vyzdobená vánočníma světýlkama a různýma dekoracema. Najdete tam malé designové obchůdky, modní lokální designéry a staré knihkupectví. Potom jsme se přejely na Sacré Coeur a prošly si Montmartre. Tam byly taky vánoční trhy a já si tam zamilovala malé krásné kavárničky s výborným kafem! Když jsme se vracely na metro, tak jsme narazily na I love you zeď, kde je napsáno “miluji tě” ve všech jazycích. Potom jsme měly v plánu Luxemburskou zahradu, ale už byla celkem tma, tak jsme místo toho jely do centra a prošly si večerní paříž a zarove%n trochu nakupovaly. Na konec jsme se šly podívat do Galerie Lafayette, tam to byl úplnej blázinec, miliony nakupujících lidí haha ale stejně to stojí za to se tam podívat!

Musée du Louvre

Coffee stop at Starbucks

Gallerie Vivinne

Sacré Coeur

Montmartre

I love you wall

Some shopping has been done

Day 3

Third and our last day in Paris was more relaxed, we didn’t get up that early and then went to local Brasserie  for breakfast, everything there was so fresh and yummy! Then we took a bus to get to the Luxembourg Garden. It is so pretty in there! Everything was so nice and clean. Also it is not that well known by tourists so it was not packed at all, many people go for run in there or just sit on a bench enjoying their coffee. After we walked to Notre Dame. We walked through little streets with small cafes and stores that was probably the only place without tourists and we got the parisian vibe, watching locals living their everyday life. When we got closer to the Notre Dame we found Laduree where I bought presents for my family and friends and obviously myself haha. After visiting Notre Dame we went straight to our apartment, packed and went to the airport.

Třetí a zároveň náš poslední den v Paříži byl mnohem volnější než předešlé dny. Vstávaly jsme později a zašly do místní brasserie na snídani, všechno tam bylo čerstvé a vynikající! Potom jsme jely autobusem do Lucemburské zahrady, je to tam vážně nádherný! Vše je tam neuvěřitelně čistý a uspořádaný. Zároven to není tak profláklý, takže tam nebylo moc turistů. Pařížani tam chodí ráno běhat nebo si jen sednout na lavičku a vypít si kafe. Potom jsme šly pěšky k Notre Dame. Procházely jsme malé uličky, pravděpodobně jediné místo bez turistů. Mohly jsme tam pozorovat každodení životy pařížanů a konečně dostat ten pravý pařížský pocit. Cestou jsme narazyly na Laduree, kde jsme koupila dárky rodině, přátelům a samozřejmě mně haha. Po Notre Dame jsme už jely na byt, zabalily si a jely na letiště.

Jardin du Luxembourg

Little Parisian streets

Also visited some vintage stores

Laduree macarons

These two ❤

New in from Paris

Goodbye Paris, you were amazing!

5

13 Responses
 • Sasha
  December 20, 2016

  Paříž je krásná a ikdyž jsem tam byla mnohokrát, vždy se tam ráda vracím. Krásné fotky, hlavně ty u eifellovky <3

  • Veshion
   December 20, 2016

   Já tam byla teď po 4 letech a zamilovala si to ještě víc 🙂

 • Barbora Červenková
  December 20, 2016

  nádherné fotky 🙂 nejvíc se mi líbí ta atmosféra vánočních trhů – hotová pohádka. Vypadá to, že jste si ho, holky, parádně užily!

  • Veshion
   December 20, 2016

   Děkuju! Jojo bylo to tam kouzelný 🙂

 • Mája
  December 20, 2016

  krásnéé fotečky!! hned mám chuť někam vyrazit:))

  • Veshion
   December 20, 2016

   Děkuju! ♡

 • Nádherné fotografie. Výlet závidím ʕ•́ᴥ•̀ʔっ

  * How to be Parisian chic *

  • Veshion
   December 20, 2016

   Děkuju moc! ♡

 • fakynn
  December 20, 2016

  Hned bych jela taky! Krásné fotky!

 • Eliza
  December 21, 2016

  božííí fotky Veru! To muselo být nádherné takhle v zimě!:))) A ten padající snížek tady?:)))) Jsi topka!

  • Veshion
   December 21, 2016

   Eli děkuju moc! Aspoň mít ten sníh na blogu 😀

 • Dana Nicola
  December 23, 2016

  uh, im in paris in january and now im so excited, i cant wait to see all the things!

  Xxx
  http://www.fashiondew.co.uk

  • Veshion
   December 24, 2016

   You’re gonna love it there!! 🙂