Vintage love

by

O

Oh my god! It’s been a month since the last time i posted here.. Honestly I was just very busy with work and school especially, on Friday I submitted all my projects for BA finals YAY! And I am so happy to have finally more time for Veshion Life and I also plan on doing completely new posts and more personal ones as well. I hope you will still enjoy this blog and huge thanks to those who came back.
About my outfit, this style is so me. I really love the over the knee boots which i wasn’t a big fan of from the beginning.. the rest is very casual, big sweatshirt and oversized denim jacket. Actually I wanted to share my sweatshirt story with you, I found it some time ago in my mom’s old closet.. I was so happy when I saw it since the design is so popular again ♡ Kinda wish my mom would keep more of her old clothes haha.
Well this is it for today.. I hope you’re having amazing weekend!

Úplně jsem se zhrozila, když jsem zjistila, že poslední článek je přes měsíc starý.. Popravdě jsem měla hrozně moc prácě a hlavn školy, v pátek jsem odevzdala všechny finálná projekty k ukončení bakalářského studia YAY! A jsem neuvěřitelně ráda, že se zase můžu věnovat Veshion Life na plno, plánuju úplně jiné články a zároveň i o něco víc osobnější. Doufám, že se Vám tady bude pořád líbit a ohromně děkuju těm, co se vrátili zpátky.
Ohledně outfitu, tohle jsem prostě já. Zamilovala jsem se do kozaček nad kolena i když jsem je na začátku moc nemusela.. a zbytek je klasicky ležérní, velká mikyna a oversized denimová bunda. Chtěla jsem se hlavně pochlubit mikynou, našla jsem ji u mamky ve starém šatníku a je prostě boží! Ještě teď když jsou tyhle kousky hrozně populární ♡ Škoda, že si mamka nenechala víc věcí haha. 
To je pro dnešek vše.. mějte krásný víkend!

Můj nejnovější úlovek je kabelka Doca z mé oblébené Fashionplanet.cz a nosim ji teď pořád! ♡

Mám pro Vás 15% slevu s kódem veshion15

sweatshirt – Tommy Hilfiger
jacket – Levi’s
jeans – Topshop
boots – Public Desire
bag – Doca via Fashionplanet.cz (link)
sunnies – Celine

0
2 Responses
 • Kristy Ličková
  May 8, 2017

  Skvělýý Verčo!

  • Veshion
   May 30, 2017

   Děkuju Kristy 🙂