New Beginning

by

I

I have no idea how to start this post, what exactly to say or how much to share. I was never very open with personal stuff here on the blog and like I said in previous posts I want to try and share more of the real life with you. So those who follow me on Instagram probably saw that I started selling a lot of my clothes and there was one big reason.. I am moving to the US! Although it’s only for three months now and the plan is to find a job and be able to stay there. It’s not gonna be easy, there’s a lot of stuff I need to take care of and I am just very thankful to have such a supportive family and boyfriend (*hint hint* you’ll find out about him very soon!). I want to take this post as a little introduction to my journey, which I am going to share with you and I really hope you’ll like it!

Vůbec nevím, ajk začít, co přesně říct a jak moc se s Vámi podělit. Nikdy jsem sem na blog nepsala o osobních věcěch a jak už jsem psala dříve, chtěla bych to změnit a sdílet s Vámi víc z mého reálného života. Ti, kteří mě sledují na Instagramu si asi už všimli, že jsem začala prodávat hodně mého oblečení a je za tím jeden velký důvod.. stěhuju se do Ameriky! I když je to teď jen na tři měsíce, plán je si najít práci a zůstat tam. Vím, že to nebude jednoduché a je tady milion věcí, které budu muset zařídit a jsem hrozně ráda, že mám tak podporující rodinu a přítele (*nápověda* už brzy se o něm dozvíte!). Tenhle článek chci vzít jako takový úvod k mému novému začátku, který s Vámi chci sdílet a doufám, že se Vám články budou líbit!

Outfit

I love this outfit so much I actually wore it two days in a row.. don’t tell me you’ve never done that haha. I realised there has been many all black outfits on the blog, but that’s just who I am and especially with this outfit, it was more about layering and playing with different fabrics. The pants and fishnet cardigan are new pieces from Fashionplanet and they are so easy to style. I added my gucci bag to finish the outfit and I have to say, it’s incredible how can a designer bag put the outfit on a next level. So what do you think?

Tenhle outfit jsem si tak zamilovala, že jsem si ho vaal hoed dia day po sobě.. a neřikejte mi, že jste to nikdy neudělalali haha. Všimla jsem si, že tady za poslední dobu bylo hodně celočerných outfitů, ale to jsem prostě já. Hlavně tenhle outfit je hodně o vrstvení a kombinaci materiálů. Kalhoty a přehoz jsou nejnovější kousky v mém šatníku a samozřejmě z Fashionplanet! Outfit jsem rozzářila moji Gucci kabelkou a musím říct, že je to až neuvěřitelné, jak dokáže taková kabelka obvzláštnit celý outfit. Tak co na něj řikáte?

If there’s anyone living in Michigan please send me an e-mail! ♥

Pokud tady mám někoho z Michiganu, tak mi prosím napiště! ♥

top – ASOS
pants – Estel Collection via Fashionplanet Boutique
cardigan – Doca via Fashionplanet
shoes – Office Shoes
bag – Gucci
sunnies – RayBan

2
6 Responses
 • Tanya
  July 16, 2017

  Love the photos! Also good luck with your move 🙂

  • Veshion
   July 16, 2017

   Thank you so much!

 • sam collin
  July 17, 2017

  Such lovely pictures, dear. You look stunning, as always:)
  Regards.
  Walkindiscount.com

  • Veshion
   July 17, 2017

   Thank you so much! 🙂

 • jonny smith
  July 18, 2017

  you are looking so pretty
  Regards
  Shopafford.com

  • Veshion
   July 18, 2017

   Thanks!